Svetlo je v našom každodennom živote veľmi dôležité, či už ide o denné svetlo alebo umelé svetlo vytvorené elektrickou energiou, ktorá prúdi do LED žiaroviek Ledprodukt a tie sa nám rozsvietia. Žiarovky fungujú na princípe ohrievania odporového vodiča elektrickým prúdom. Keď sa vlákno žiarovky ohreje na dostatočnú teplotu, žiarovka sa rozsvieti a vydáva sa z nej svetlo. no LED žiarovky majú tzv. diódy, tie sú elektronické súčiastky a vyžarujú zo seba svetlo. Farby vylučujúce zo žiaroviek môžu mať mnoho odtieňov bielej a to sú studená biela, teplá biela a neutrálna biele a mnoho ďalších.
LEDky majú veľa druhov http://www.sopsr.sk/natura/doc/monitoring/1/druhy.ppt napríklad ultrafialové LEDky, Infračervené LEDky, jednofarebné LEDky alebo inak povedané monchromatické a nakoniec biele a RGB LED. V dnešnej dobe sú už väčším trendom taktiež RGB žiarovky a RGB pásiky, ktoré na základe troch farieb Red-červená, Green-zelená a B-modrá vytvárajú spektrum farieb a my si môžeme vybrať tú, po ktorej sa nám zachce. Farby u LED pásikov a žiaroviek sa dajú ľahko meniť ovládačom, ktorý vám príde pri kúpe alebo aj stiahnutím aplikácie naskenovaním QR kódu alebo na dostupných obchodoch na mobile čo ponúkajú aplikácie.
LED žiarovky sa dnes používajú vo viacerých strojoch, zariadeniach alebo aj domácich spotrebičoch ako zobrazovacie prvky. No nie len tam ale aj v segmentových obvodoch. Napríklad aj v doprave pri svetelných signalizáciách to sú teda najčastejšie semafory alebo iné svetlá, ktoré nám pomáhajú pri cestovaní a to napr. signalizácia pred železničným priecestím, kde sú červené a biele diódy. Žiarovku vynašiel jeden človek, ktorý nebol nijak spojený s nikým a prišiel na vynájdenie žiarovky sám. Jeho meno je Thomas Edison, bol to americký vynálezca, ktorý vynašiel spomínanú žiarovku, elektromer, tepelnú poistku a mnoho ďalších vynálezov, ktoré sa dneska používajú dosť často.